Fulltextové vyhledávání

Co je třeba vědět před zkouškouDatum konání:
3.10.2016

Závěrečnou zkoušku rozhodně není rozumné podceňovat. Jedná se o vyvrcholení Vašeho přípravného kurzu a její úspěšné složení je jedinou branou k řidičskému oprávnění. Proto jsme se v Autoškole Zdeněk Hucl rozhodli podělit se s Vámi o několik rad a postřehů, jak zkoušku úspěšně zvládnout.

Příprava na zkoušku

Na zkoušku se určitě kvalitně připravte. Obtížnost zkoušky se u jednotlivých skupin liší, žádná z nich ale není "zadarmo" a bez přípravy ji s největší pravděpodobností nezvládnete. Projděte si proto pečlivě teorii k technice vozidla, pravidlům silničního provozu a značkám. Rovněž si vyzkoušekte testové otázky. Ideálním zdrojem testových otázek je server Ministerstva dopravy, kde je seznam otázek neustále aktualizován. Pokud budete znát odpovědi na otázky z této webové aplikace, nic Vás nepřekvapí. V levém menu si jen vyberte, co si chcete procvičit, a hurá do toho.

Kam se mám dostavit a co s sebou

Zkouška se skládá v REVISu - vzdělávacím středisku Tachov. Nachází se ve Školní ulici. Pro bližší prozkoumání cesty využijte server Mapy.cz nebo se podívejte na námi označenou mapu.
S sebou si nezapomeňte vzít občanský průkaz a řidičský průkaz, pokud jej vlastníte. V případě první zkoušky si také připravte 700 Kč jako poplatek městskému úřadu.

Jak zkouška vlastně probíhá?

Nejdříve, zpravidla ráno, absolvují adepti ve zmíněném REVISu zkoušku z techniky a elektronický test z pravidel silničního provozu. Poté se přesunou do sídla Autoškoly Zdeněk Hucl v Tachově, kde se koná praktická část zkoušky. V autě sedí zpravidla vedle adepta instruktor a na zadním sedadle komisař. Nejdříve jsou prověřeny schopnosti adepta na cvičišti - v případě skupiny B se jedná o slalom mezi kužely popředu a couváním, podélné, diagonální a příčné parkování, parkování mezi kužely zleva a zprava.
Poté následuje praktická zkouška ve městě. Zde se prověřují schopnosti žáka pohybovat se v plném provozu a řešit standardní dopravní situace, jako je průjezd světelnou křižovatkou, městskými křižovatkami, sídlišti či výjezd za město.

A co pak?

Pokud se Vám podaří složit všechny zkoušky úspěšně, stanete se držiteli řidičského oprávnění.
Nový řidičský průkaz Vám na základě žádosti o řidičský průkaz a protokolu o složení zkoušky vydá příslušný městský úřad s rozšířenou působností. K žádosti je potřeba předložit doklad totožnosti a fotografii